Masaż nóg kojarzony jest głównie z przykurczonymi mięśniami tylnej części uda i łydki. Na ból w udach częściej narzekają osoby pracujące w pozycji siedzącej. Zaś łydki bolą osoby pracujące na stojąco (sprzedawcy w salonach, sklepach, nauczyciele). Nogi używamy nie tylko do chodzenia, ale biorą one udział także w siedzeniu. Wspomniana grupa tylna uda jest przykurczona podczas pozycji siedzącej. Odwrotnie do niej mięśnie pośladkowe są silnie rozciągnięte i także mogą wymagać masażu nóg w Masaż Maks Warszawa.

Masaż nóg leczniczy czy relaksacyjny

Nogi możemy poddać masażowi nie tylko w przypadku ich nieprawidłowego działania (obrzęki, przykurcze, bóle, ograniczone zakresy ruchomości, osłabienie, żylaki) ale także w celach relaksacyjnych. Taki masaż pozwoli trochę rozluźnić napięte mięśnie, głównie jednak da odczucie odprężenia i nada im lekkości.

Leczniczy masaż nogi – uda i pośladka

W masażu leczniczym górnej części nóg wykorzystujemy masaż strony tylnej przedniej i bocznej uda oraz dołącza się masaż pośladków. To może brzmieć kontrowersyjnie, bo jak to masaż pośladków? Trzeba zdjąć bieliznę?

Masaż pośladków jest o tyle wdzięcznym masażem że:

– nie każdy masażysta go robi, lub umie robić,
– dotyczy największych mięśni w naszym ciele,
– mięśnie te mają duże znaczenie w utrzymaniu postawy stojącej, równoważąc często pochyloną sylwetkę – barki do przodu i głowa.

Jak poradzić sobie z poczuciem skrępowania podczas masażu pośladków, zwłaszcza gdy masażystą jest mężczyzna a na stole jest kobieta?

Wypracowałem metodę stopniowego odsłaniania tej okolicy ciała. Nie trzeba zdejmować bielizny aby zrobić taki masaż. Wystarczy zsunąć kawałek bielizny i zasłonić drugi pośladek. Zazwyczaj Panie nie mają problemu, jak widzą, że ze spokojem podchodzę do tego masażu i pytam, czy nie będą się czuły skrępowane.

W masażu uda najczęściej skupiam się na przykurczonej części tylnej kończyny dolnej. Mamy tam dwie grupy mięśni. Bywa, że obydwie są przykurczone, masaż skutecznie je rozluźnia.

Dla bardziej wytrwałych bywalców, wykonuje masaż bocznej strony uda, tj napinacza powięzi szerokiej. To jedna z najbardziej bolesnych okolic w naszym ciele. Tuż pod nią znajduje się kość oraz przedział mięśniowy z pęczkiem nerwów i naczyń krwionośnych. Stąd nieostrożny nacisk wywołuje głównie ból. Można go zmniejszyć przez dobranie odpowiedniej pozycji podczas masażu jak i zmianę chwytów – stosuję wtedy masaż tkanek głębokich.

Masaż łydki i stopy

Łydka jest bardzo wdzięcznym obiektem do masażu. Jej część tylna składa się z głównie z dwóch mięśni. Często są przykurczone w wyniku długotrwałej pozycji siedzącej, gdzie nogi, ugięte pod krzesłem albo na krześle podwinięte pod pośladkami.

Pracując masażem na stopie ma się duże pole do popisuj. Zawiera ona kilka grup mięśni pracujących podczas chodzenia lub biegania a także więzadeł odpowiedzialnych za stabilizacje stawów skokowych.

Masaże relaksacyjne nogi

Zabiegi relaksacyjne w Masaż Maks Warszawa to także coś dla zmęczonych nóg i stóp. Poza delikatnymi ruchami masażu klasycznego mogę zaproponować bardzo przyjemny masaż ciepłymi pałeczkami bambusowymi.

Oddzielnym zabiegiem na stopy będzie refleksologia stóp. Mocne uciski na całą okolicę stopy pobudzają krążenie i punkty akupunkturowe odpowiedzialne lub wspierające autoregulację organizmu.

Propozycje masażu nóg w Masaż Maks Warszawa

Dla zmęczonych nóg, niebojących się mocniejszego masażu polecam masaż tkanek głębokich. Dla osób bardziej wrażliwych mogę zaproponować masaże nóg z zastosowaniem metod klasycznego masażu. A dla tych szukających trochę innych doznań i bardziej skupionych na masażach relaksacyjnych oferuje masaż gorącymi pałeczkami bambusowymi.

Bamboo massage Warsaw – Rollowanie i Masaż bambusami

Kontakt