Masaż w bólach pleców

Masaż Maks - ból szyi

Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości, na którą uskarżają się nawet młodzi pracownicy biurowi w miastach. Spadek aktywności fizycznej, mający początki już w czasie edukacji. Gdy mamy mało atrakcyjne zajęcia fizyczne w szkole, presja rodziców na dodatkowe godziny edukacji. Potem jest on kontynuowany w czasie studiów oraz pierwszej pracy. Jednym ze sposobów pomocy jest masaż w bólach pleców.

Masaż w bólach pleców – podział i ratunek

Dolegliwości bólowe nie mają czasem szans zasygnalizować swojej obecności w przypadku natłoku zajęć i obowiązków. Częstą praktyką jest pigułka przeciwbólowa, która pozornie rozwiązuje problem. Mała jest świadomość ludzi, że leki przeciwbólowe tylko maskują wrażenia w postaci bodźca bólowego.

Masaż w bólach pleców – kręgosłup lędźwiowy

Lędźwiowa cześć kręgosłupa to najczęstsze miejsce problemów bólowych. Ta dosyć krótka część kostnej kolumny kręgów i dysków ma dwa newralgiczne miejsca (przejście piersiowo – lędźwiowe oraz przejście lędźwiowo – krzyżowe), gdzie różnica anatomiczna w budowie kręgów i związane z nią funkcje powoduje większe naprężenia statyczne i dynamiczne.

Naprężenia statyczne to powtarzana do znudzenia historia z nieergonomicznym siedzeniem jako takim. Już sam fakt długiego siedzenia (niezależnie od tego, jak wspaniałe biurko i krzesło mamy), powoduje występowanie dużych naprężeń w kręgosłupie lędźwiowym – głównie przez rotacje miednicy.

Naprężenia dynamiczne to ćwiczenia na siłowni, gdzie nie jesteśmy należycie rozgrzani, gdzie wykonujemy je niepoprawnie i ze zbyt dużym obciążeniem. Będzie to też bieg, czy jazda na rowerze, jeśli buty czy rower nie są dostosowane do naszej techniki jazdy – albo sama technika pozostawia wiele do życzenia.

Masaż w bólach pleców – techniki

Masaż w bólach pleców ma za zadanie przywrócić równowagę napięć mięśniowych. W odcinku lędźwiowym często można zaobserwować wzmożone napięcie tej części prostownika grzbietu oraz mięśni czworobocznych lędźwi.

Masażysta będzie więc dążył do rozluźnienia tych struktur. Zaczynając od warstwy bardziej położonej powierzchniowo czyli mięśni prostownika grzbietu.

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.