Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami, Masaż Maks

Masaż gorącymi kamieniami to jeden z masaży należący do gatunku relaksacyjnych. Na próżno szukać tu bolesnych ucisków, wyciskań, oklepywań czy skomplikowanych chwytów masażysty. Ten rodzaj masaży zaleca się szczególnie osobom ze stresującym trybem życia.

Masaż gorącymi kamieniami – ciepło, które leczy i daje siłę

Ciepło – czyli przepływ energii między ciałem o większej energii do ciała chłodniejszego, odczuwamy na co dzień w postaci promieniowania słonecznego, promieniowania z grzejników w domu, czy zwykłej suszarki do włosów. Ciepło jest także jednym z elementów fizykoterapii, czyli metody wykorzystywania naturalnych środków do celów leczniczych. Poza wspomnianym ciepłem wykorzystuje się jego brak – czyli zimno, pole elektromagnetyczne, światło, grawitację.
Masaż gorącymi kamieniami to także wykorzystanie ciepła. Kamienie wykorzystywane w takim masażu to zazwyczaj bazalty. Skały pochodzenia wulkanicznego, o mieszanym składzie chemicznym. Z reguły mają kolor czarny, szary. Bywają też bazalty o odcieniu zielonym. Bazalty mają dosyć dużą gęstość, przez to też, potrafią akumulować w sobie ciepło.

Masaż gorącymi kamieniami - lawa

Masaż gorącymi kamieniami – czarne lub białe

Jeśli czarne bazalty wykorzystuje się jako magazyny ciepła, podobnie można wykorzystać inną odmianę kamieni – marmury. To zazwyczaj białe kamienie. Za ich pomocą gromadzimy zimno. Ich kolor ułatwia pobieranie ciepła z otoczenia schładzając ciało w miejscu obrzęków lub przekrwień.

Jak wygląda Masaż gorącymi kamieniami?

Do masażu wykorzystuje się gładkie kamienie, delikatnie spłaszczone – by dopasowały się do ciała. W zabiegu używa się dużych kamieni – stawianych na kręgosłupie, oraz mniejszych wykorzystywanych w masażu dłoni i stóp. Kamienie są wcześniej podgrzane do ponad 50 stopni C. Po wyjęciu z podgrzewacza suszy je się i pojedynczo układa na ciele. Należy sprawdzić, czy temperatura jest odpowiednia dla masowanej osoby, by uniknąć dyskomfortu poparzenia.

Masażowi można poddać nie tylko tylną część ciała. Z przodu można masować okolice ud, grzbietową część stopy, okolice biodra, brzuch, barki i ręce. Unika się ucisków w okolicy serca oraz szyi.

Masaż gorącymi kamieniami, a inne masaże

Masaż kamieniami to jeden z rodzajów masaży relaksacyjnych. W ofercie Masaż Maks, występuje także masaż pałeczkami bambusowymi – także na ciepło. W gabinetach można spotkać także masaż stemplami ziołowymi, które są uprzednio podgrzane.

Masaż gorącymi kamieniami uważam za świetną alternatywę od zwykłych masaży, zwłaszcza w stresujących lub ubogich w ciepło i światło chłodniejszych dniach naszej strefy klimatycznej.

ZAREZERWUJ MASAŻ DLA SIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.