Pierwszy masaż, jak się przygotować do zabiegu

pierwszy masaż1

Pierwszy masaż to czasem zabawne sytuacje, gdy nasze wyobrażenie na temat tego powszechnego zabiegu leczniczego, nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością.

Twój pierwszy masaż, czyli co zabrać i jak się przygotować do zabiegu

 

Przed masażem dobrze nie jeść obfitego posiłku. Tak, aby nie było nam ciężko podczas leżenia. Dobrze też, dać sobie czas na masaż, rezerwując godzinę tylko dla siebie, bez telefonu i codziennych spraw.

Higiena a pierwszy masaż

Niby podstawowa rzecz, a często zapominamy, że masaż to zabieg leczniczy, na gołej skórze. Warto przed masażem odświeżyć się, można wziąć prysznic. Gdy nie możliwe jest to z powodu całego dnia w pracy, można wziąć prysznic już na miejscu w gabinecie. Czysta skóra lepiej oddycha, nie drażnią jej też wydzieliny potowe zmieszane olejem podczas masażu.

Nagość a pierwszy masaż

Do masażu pleców, zazwyczaj wystarczy zdjąć koszulkę. U Pań trzeba jeszcze rozpiąć biustonosz. Mimo to, warto zdjąć też spodnie lub nawet bieliznę. Do dyspozycji jest prześcieradło, którym skutecznie można się okryć. Zdjęcie ubrania umożliwi nieskrępowane ruchy masażysty. Nie musi on także uważać, by nie wybrudzić bielizny olejem (w tym celu stosuje papierki jednorazowe z ręczników, które wsadzam pod bieliznę).

pierwszy masaż2
pierwszy masaż2

Cisza podczas masażu, tego pierwszego i nie tylko

Są pacjenci, którzy nie lubią ciszy. Są tacy, którzy ją uwielbiają. Nie zawsze cisza jest potrzebna. Może powodować naładowanie atmosfery, warto więc pomóc w jej rozładowaniu prostą rozmową. Z mojej strony rzadko puszczam muzykę w tle. Oczywiście na życzenie pacjenta nie mam z tym problemu. Umyka mi jednak wtedy sposób oddechu pacjenta, i związane z rytmem oddychanie napięcie w ciele.

Pobudzenie na masażu

Nie ma co ukrywać, że dotyk drugiej osoby, zwłaszcza w strefach erogennych, może budzić reakcje organizmu. To często kłopotliwy temat dla mężczyzn. Dla większej swobody można poza owinięciem okolicy intymnych ręcznikiem, delikatnie przykryć je dłonią. W przypadku sutków u kobiet, nie ma powodu dla rezygnowania z masażu klatki piersiowej. Wystarczy przykryć intymną okolicę małym ręcznikiem i przytrzymać dłonią, tak aby dłoń masażysty mogła mieć kontakt tylko z dłonią pacjenta.

Ból podczas masażu

Nie jest prawdą, że tylko bolesne masaże są skuteczne. Podobnie jak tzw „mizianie” doświadczone w SPA nie jest bezwartościowe. Ciało, w tym skóra i mięśnie, reaguje na zewnętrzne bodźce dosyć indywidualnie. Układ nerwowy wyznacza jednak granice pracy dla masażysty, której ten nie powinien przekraczać. Często pytam wtedy czy ból jest do zniesienia, gdy pacjent mówi, że za mocno, stosuje łagodniejszy ucisk.

Pozycja – nie tylko podczas pierwszego masażu

W masażu przyjęte są pozycje wygodne dla pacjenta i masażysty. Zazwyczaj zostaniesz poproszony by położyć się na brzuchu, głowa będzie osadzona w otworze na końcu stołu, a pod nogi dostaniesz niewielki wałek, by rozluźnić stawy. Ręce możesz położyć wzdłuż ciała, czasem proszę, by położyć je pod uda – jeśli masuje boczną stronę nóg i nie chcę zaczepić o dłonie pacjenta.

Jest też pozycja przodem, gdy pacjent kładzie się na plecach. Wygodna szczególnie przy masażu szyi, brzucha, klatki piersiowej oraz przedniej strony nóg.

 

Rozliczenie i promocje – Pierwszy masaż

Jeśli spodoba Ci się Masaż Maks po Twoim pierwszym masażu możesz skusić się na kolejne. Uwaga – to wciąga 🙂

O bieżących zniżkach i promocjach dowiesz się TUTAJ – OFERTA. Przeczytasz tam, m.in o pakiecie 3/4, zniżce dla par, zniżce urodzinowej.

Po masażu dobrze jest się rozliczyć. Od tej zasady jest jednak jeden wyjątek. Mianowicie, gdy rezerwujesz masaż w tym samym dniu kiedy ma się odbyć, proszę o wpłacenie zaliczki w kwocie 30 zł. To zabezpieczenie, na wypadek jakbyś się rozmyślił i…nawet o tym nie powiedział 🙂 Tak, zdarzają się takie sytuacje. W przypadku rezerwacji masażu w tym samym dniu co jego termin, proszę więc o zaliczkę.

Możliwości rozliczenia są szerokie:

– BLIK (TEL. 790611887)
– szybki przelew (patrz: PŁATNOŚCI)
– zwykły przelew (konto w stopce)
– gotówka na miejscu

 

Rezerwacje on line Masaż Warszawa Centrum i Ursynów

rezerwacja_masazmaks
rezerwacja_masazmaks poniżej

promocje masaż warszawa

 

Kontakt

2 uwagi do wpisu “Pierwszy masaż, jak się przygotować do zabiegu

  1. Mam wrażenie, że powinien tu być podany numer do wpłaty zaliczki BLIKiem (przelew może nie zdążyć przyjść, zwłaszcza w weekend). 790 611 887?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.